بازی و سرگرمی کودک

10 نکته مهم برای خرید برترین ماشین کنترلی

10 نکته مهم برای خرید برترین ماشین کنترلی

10 نکته مهم برای خرید برترین ماشین کنترلی بازار را فقط در اینجا می‌توانید بخوانید! بچه ها اسباب بازیها را خیلی دوست دارند و هدیه دادن چیزی که آنها را هیجان زده کند می تواند برای کودکان سرگرم کننده باشد. با این حال، پیدا کردن اسباب بازی مناسب کودکان در تمام مراحل رشد کمی دشوار است.

یکی از اسباب‌بازی‌های بچه‌ها که برای تمامی سنین مناسب است، ماشین کنترل از راه دور است. این نوع از ماشین های مینیاتوری به ماشین های RC نیز معروف هستند زیرا کودکان می توانند از ریموت برای کنترل آن استفاده کنند.

هنگامی که به دنبال خرید ماشین‌ها و اسباب‌بازی‌های کنترلی یا RC هستید، مهم است که بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید. وقتی بهترین اسباب بازی را برای فرزندانتان تهیه کنید، آنها از آن قدردانی خواهند کرد. با این حال، قبل از تصمیم به خرید یک وسیله نقلیه RC، باید عوامل خاصی مانند قیمت ماشین کنترلی را در نظر بگیرید که ما در اینجا 10 نکته مهم برای خرید برترین ماشین کنترلی را به شما معرفی خواهیم کرد.

مدل ماشین

  1. مدل ماشین

تعداد زیادی ماشین کنترلی برای انتخاب وجود دارد، اما اکثر آنها در یکی از این دسته بندی ها قرار می گیرند: کامیون، اتومبیل و کالسکه. در حالی که همه آنها اساساً به عنوان اتومبیل‌های کنترل از راه دور شناخته می شوند، حتی در این سه نوع نیز تفاوت‌هایی وجود دارد که شامل:

. اتومبیل ها سریع ترین هستند: برخی از اتومبیل های کنترل از راه دور می توانند تا 161 کیلومتر در ساعت حرکت کنند. ماشین‌های کنترلی زمانی بهترین عملکرد را دارند که روی سطحی بسیار صاف مانند جاده‌های قیردار استفاده شوند.

 یکی از معروف ترین ماشین های کنترلی بازار که برگرفته از شخصیت انیمیشنی مک کویین است نیز در این دسته قرار گرفته است، برای خرید ماشین مک کویین با بهترین قیمت به فروشگاه نیما پروداکت مراجعه نمایید.

کامیون‌ها و ماشین‌های آفرود برای مناطق ناهموار خوب هستند: هنگام خرید کامیون اسباب بازی به این نکته دقت کنید که کامیون‌های کنترلی در مقایسه با اتومبیل‌های کنترلی در زمین‌های ناهموار بسیار بهتر عمل می‌کنند. آنها برای استفاده در فضای باز ایده آل هستند و مدل هایی وجود دارد که در برابر آب مقاوم هستند. ماشین‌های آفرود نیز در مناطق ماسه‌ای عملکرد ایده‌آلی دارند.

 هرچند قیمت ماشین کنترلی آفرود نسبت به سایرین کمی بیشتر است.

. کالسکه‌ها در هر دو ناحیه خوب عمل می‌کنند؛ کالسکه ها به سرعت ماشین‌های کنترل از راه دور نیستند و نمی توانند مانند کامیون‌های کنترلی از زمین‌های صخره‌ای بالا بروند، اما برای همه اهداف خوب هستند.

منبع تغذیه

  1. منبع تغذیه

ماشین‌های‌کنترلی و اسباب‌بازی‌ها می‌توانند با دو منبع اصلی انرژی، بنزین یا برق تغذیه شوند. ماشین‌های الکتریکی از واحدهای باتری قابل شارژ استفاده می کنند. برای استفاده از این نوع اسباب بازی ها فقط باید باتری را شارژ کرده، داخل ماشین قرار دهید و حرکت کنید. ماشین کنترلی‌های برقی ارزان تر از مدل‌های بنزینی هستند. با این حال، آنها معمولا کندتر هستند و با قدرت کمتری کار می کنند.

ماشین‌های کنترلی که از بنزین استفاده می کنند معمولا سریع، پر سر و صدا و قدرتمند هستند. قیمت آنها نیز در سطح بالایی قرار دارد زیرا آنها برای علاقه مندان جدی ساخته شده‌اند که نیاز به نگهداری خوب برای حداکثر استفاده را درک می کنند. بچه‌های بزرگتر آنها را به دلیل سر و صدایی که هنگام حرکت ایجاد می‌کنند ترجیح می‌دهند.

نوع موتور

  1. نوع موتور

 از میان 10 نکته مهم برای خرید برترین ماشین کنترلی میتوان به نوع موتور نیز اشاره کرد. ماشین‌های کنترلی دارای طیف وسیعی از قطعات هستند که یکی از این قطعات موتور است. دو نوع اصلی موتور وجود دارد که در ماشین‌های کنترلی یافت می شود: برس دار و بدون برس.

موتورهای برس دار برای مبتدیان مناسب هستند. آنها از برس های کوچکی برای انتقال برق موجود در موتور شما به انرژی برای حرکت ماشین شما استفاده می کنند. آنها قدرت کمتری نسبت به موتورهای بدون برس دارند، اما به اندازه کافی قدرتمند هستند که مبتدیان همچنان می توانند از اتومبیل خود لذت ببرند.

اگر به دنبال سرعت و هیجان بیشتر هستید، موتورهای بدون براش بهترین انتخاب برای شما هستند. با یک موتور بدون براش، ماشین کنترلی شما در مقایسه با مدل دارای برس، سریع‌تر و با توان بیشتری حرکت می‌کند. از آنجایی که آنها سرعت و دوام بیشتری دارند، گرانتر از موتورهای برس دار هستند.

سرعت و شتاب

  1. سرعت و شتاب

ماشین کنترلی‌های مدرن بسیار سریع هستند. طبق رکوردهای جهانی گینس، یک ماشین سفارشی در سال 2014 به سرعت 325 کیلومتر در ساعت رسید و یک رکورد جهانی را به نام خود ثبت کرد. این واقعا سرعت برای یک ماشین کنترلی بسیار شگفت‌آور است.

در حالی که ماشین کنترلی‌ای که در بازار موجود هستند، تنها کسری از این سرعت را انجام می دهد، ولی پیدا کردن مدل هایی که سرعتی بالغ بر 50 یا 60 کیلومتر بر ساعت دارند نیز خیلی سخت نیست. با اینکه سرعت یکی از مشخصه های مهم برای خرید ماشین اسباب بازی است ولی تجربه اولیه ما با آنها نشان می دهد که حداکثر سرعت مهم ترین معیار نیست.

  1. اندازه و سایز ماشین

این مورد که یکی دیگر از 10 نکته مهم برای خرید برترین ماشین کنترلی است، به اندازه ماشین‌های کنترلی اشاره دارد. شما باید برای خرید ماشین بازی به سایز ماشین نیز توجه کنید. بچه‌های کوچک‌تر ممکن است اسباب‌بازی‌های کوچک‌تر را برای سنشان جذاب بدانند در حالی که بزرگ‌ترها ممکن است از بازی با ماشین‌های بزرگتر و پر سر و‌ صداتر لذت ببرند.

 

  1. قطعات یدکی

ششمین نکته از 10 نکته مهم برای خرید برترین ماشین کنترلی، تنوع قطعات یدکی است. ماشین‌ کنترلی‌های مدرن همیشه آماده‌ی حرکت نیستند. برخی از این ماشین‌ها مانند بعضی از مدل‌های ماشین پلیس کنترلی نیاز به مونتاژ دارند. همچنین ماشین‌های کنترلی همیشه در معرض تصادف قرار دارند به همین دلیل مدل‌هایی که دارای قطعات یدکی هستند گزینه‌های بهتری برای خرید هستند.

  1. نوع ریموت کنترل

ریموت کنترل یا کنترلر از راه دور وسیله ای است که برای کنترل حرکت خودرو استفاده می شود. کنترلر از یک فرستنده رادیویی برای برقراری ارتباط با گیرنده نصب شده در خودرو استفاده می کند. اساساً، ماشین‌های کنترلی‌ای که با ریموتی شبیه به دست‌ی کنسول‌های بازی ویدیویی دارند کنترلشان بسیار راحت است. آنها با دو عدد جوی استیک عرضه می‌شوند که با استفاده از شست کنترل می‌کنند.

  1. برند

در حالی که برند شاید از بین 10 نکته مهم برای خرید برترین ماشین کنترلی مهم ترین معیار نباشد، ولی نمی‌توان آن را نادیده گرفت، این فاکتور در تعیین کیفیت و عملکرد ماشین بسیار مهم است.

در میان برندهای سازنده ماشین کنترلی می‌توان به؛ بی اس دی (BSD ) ،اچ بی ایکس (HBX )، دبلیو ال تویز (WLtoys ) ،تراکزاس (TRAXXAS )،اچ پی آی (HPI )، تامیا (Tamiya )،دریفت (DRIFT  ) اشاره کرد .

  1. نوع موتور

ماشین‌های کنترلی دارای طیف وسیعی از قطعات هستند که یکی از این قطعات موتور است. دو نوع اصلی موتور وجود دارد که در ماشین‌های کنترلی یافت می شود: برس دار و بدون برس.

موتورهای برس دار برای مبتدیان مناسب هستند. آنها از برس های کوچکی برای انتقال برق موجود در موتور شما به انرژی برای حرکت ماشین شما استفاده می کنند. آنها قدرت کمتری نسبت به موتورهای بدون برس دارند، اما به اندازه کافی قدرتمند هستند که مبتدیان همچنان می توانند از اتومبیل خود لذت ببرند.

اگر به دنبال سرعت و هیجان بیشتر هستید، موتورهای بدون براش بهترین انتخاب برای شما هستند. با یک موتور بدون براش، ماشین کنترلی شما در مقایسه با مدل دارای برس، سریع‌تر و با توان بیشتری حرکت می‌کند. از آنجایی که آنها سرعت و دوام بیشتری دارند، گرانتر از موتورهای برس دار هستند.

قطعات یدکی

  1. نوع باتری

اکثر ماشین‌های کنترلی امروزی با موتورهای الکتریکی کار می کنند. و باتری ها “سوختی” هستند که به آنها اجازه کار می دهند. این بدان معناست که نوع باتری می تواند عامل بزرگی در عملکرد آنها باشد.

دو نوع باتری اصلی برای اکثر خودروهای RC وجود دارد که شامل (NiMh ) و (LiPo ) است.

باتری های NiMh کمی سنگین تر هستند اما هزینه کمتری دارند. آنها با گذشت زمان تخریب می شوند اما می توانند طولانی مدت باشند.

باتری‌های LiPo بیشتر گزینه‌ای «پریمیوم» در نظر گرفته می‌شوند. آنها هزینه بیشتری دارند، اما سبک تر هستند و می توانند میلی آمپر ساعت بیشتری را نگه دارند. همچنین در باتری های LiPo، این ولتاژ است که توان خروجی را تعیین می کند.

بهترین ماشین کنترلی بازار را از کجا بخریم؟

فروشگاه اسباب بازی نیماپروداکت با چندین سال سابقه درخشان در تامین انواع ماشین کنترلی در تهران است علاوه بر تضمین اصالت و سلامت کالا ها به شما این اطمینان را می دهد که محصولی با کیفیت و مناسب خریداری می کنید. همچنین شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال با کارشناسان فروش ما در تماس باشید تا  خریدی آسوده و مطمئن را تجربه کنید.

سخن پایانی

وقتی شما به کودکتان هدایای زیبایی می‌دهید، آنها بسیار خوشحال و هیجان زده می‌شوند. یکی از بهترین هدایایی که می توان به کودک داد ماشین کنترلی است. کنترل آن آسان است و به اندازه کافی زیبا است که کودک شما را شگفت‌زده کند. قبل از خرید این اسباب بازی‌ها باید شرایط خاصی را در نظر بگیرید که در این مقاله به 10 نکته مهم برای خرید برترین ماشین کنترلی اشاره کردیم. فروشگاه نیما پروداکت به عنوان یکی از بهترین فروشگاه های ایران است که تنوع زیاد محصولات آن کمک می ‌کند شما بهترین گزینه را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 13 =