فیلم لگو | Lego Movie

فیلم لگو | Lego Movie

 

فیلم لِـگو

کارگردان:کریستوفر میلر – فیل لرد

زمان: یک ساعت و 40 دقیقه

ژانر: انیمیشن – کمدی

کشور سازنده: آمریکا

زبان: دوبله شده

سال ساخت:2014

  • معرفی فیلم

یک فیلم پویانمایی رایانه‌ای کمدی ماجراجویی در سال ۲۰۱۴ میلادی به کارگردانی و همکاری در نویسندگی فیل لرد و کریستوفر میلر و منتشر شده توسط برادران وارنر و با صداپیشگی کریس پرت، ویل فرل، الیزابت بنکس، ویل آرنت، نیک آفرمن، الیسون بری، چارلی دی، لیام نیسون و مورگان فریمن است که به سـبک استاپ موشن ساخته شده‌است.این فیلم بر پایهٔ اسـباب بـازی‌های لـگو سـاخته شده و شخصیت اصلی داستان یک کارگـر ساختمانی ساده به نام اِمِت پیشگویی شده که جهان را در برابر رئیس تجارت که قصد دارد تمام مردم را با در جای خود بچسباند محافظت کند.

این فیلم در ۷ فوریه ۲۰۱۴ میلادی در سینماها اکران شد. این فیلم از لحاظ انتقادها و تجـارت موفق بود و خیلی از منتـقدان به سـبک ظاهـری، خنـده دار بودن آن، صـداگذاری و پیام دلگرم‌کنـندهٔ آن توجـه کردند. این فیلم در آمریکای شمالی بیش از ۲۵۵ میلیون دلار و در بقیهٔ نقاط ۲۰۶ میلیون دلار و در کل بیش از ۴۶۹ میلیون دلار جمع‌آوری کرد. این فیلم همچنین در شصت و هشتمین دوره جوایز بفتا نیز برندهٔ جایزهٔ بهترین پویانمایی شد که با توجه به حضور فیلم شش قهرمان بزرگ، این امر موفقیت بزرگی به‌شمار می‌آمد. دنباله این فیلم تحت عنوان فیلم لگو ۲: بخش دوم در سال ۲۰۱۹ اکران شد.

 

  • داستان فیلم

یک ” لگوی ” کوچک و معمولی به گمان اینکه می تواند یک قهرمان باشد به عضویت گروهی در می آید که قصد دارند به جنگ یک ” لگوی ” ظالم بروند اما…

  • گالری عکس ها


پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها