مقالات

راهنمای جامع انتخاب اسباب بازی ورزشی

انتخاب اسباب بازی ورزشی

راهنمای جامع انتخاب اسباب بازی ورزشی با معرفی بهترین اسباب بازی های ورزشی برای کودکان و ارائه نکات کلیدی شما را در انتخاب و خرید مناسب ترین اسباب بازی ورزشی همراهی می کند.

داشتن فعالیت بدنی روزانه یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های سلامتی و تقویت مهارت های کودکان به شمار می آید. با توجه به زندگی‌ های مدرن امروزی، بسیاری از کودکان دیگر تمایلی به ورزش و انجام فعالیت های بدنی و جنب و جوش و تکاپو ندارند و این موضوع یکی از دغدغه های بزرگ والدین است.

این امر باعث شد تا بسیاری از کمپانی های اسباب بازی اقدام به تولید وسایل بازی کنند که می توانند به خوبی کودکان را به ورزش، جنب و جوش و تحرک و فعالیت های بدنی ترغیب کنند. این دسته از اسباب بازی ها هم سلامتی کودکان را تضمین می‌کند و هم باعث توسعه و رشد مهارت های حرکتی و ذهنی آنها می شود.

معرفی بهترین اسباب بازی های ورزشی برای کودکان

معرفی بهترین اسباب بازی های ورزشی برای کودکان

داشتن انواع اسباب بازی ورزشی موجب می‌ شود علاقه کودک به ورزش بیشتر شده و آن را بخشی از برنامه زندگی خود بداند. برای تحقق این امر بسیار مهم است که کودک از بازی و فعالیت های حرکتی خود که توسط اسباب بازی های ورزشی صورت می گیرد لذت برده و لحظات شاد و هیجان انگیزی داشته باشند.

در غیر این صورت نمیتوان انتظار داشت که کودک مشتاق بازی با اسباب بازی های ورزشی باشد. همچنین این امکان وجود دارد که کودک پس از مدت کوتاهی از باز با آن خسته شده و دیگر از آن استفاده نکند. بنابراین بهتر است جدای از هر مسئله ایی اولین فاکتور خرید خود به علایق و خواست کودک توجه کنید.

علاوه بر این سعی کنید اسباب بازی را انتخاب کنید که موجب تقویت مهارت ها و توانایی های کودکان شود. به عنوان مثال بازی با دوچرخه و اسکیت شرایط تقویت عضلات و هماهنگی میان اعضای بدن کودک را فراهم می‌کند.

با توجه به اطلاعات مذکور تعدادی از اسباب بازی های ورزشی وجود دارند که در مقایسه با سایر اسباب بازی ها بهتر عمل کرده و به خوبی موجب علاقه‌مندی کودکان به ورزش و ادامه ی این روند در زندگی آینده آنها می شود. در اینجا به معرفی مهمترین آنها می پردازیم:

تفنگ آبپاش

استفاده از تفنگ آب پاش و حرکات و فعالیت هایی که به هنگام استفاده از آن انجام می شود. مانند؛ بالا پایین پریدن، دویدن، راه رفتن و… یک راه عالی برای رشد و تقویت انواع مهارت های حرکتی کودک است.

فرفره انفجاری

فرفره انفجاری

فرفره انفجاری از دسته اسباب بازی های هیجان انگیزی هستند که می توانند در کوچکترین فضا لحظاتی شیرینی را برای کودک رقم می زند. فرفره های انفجاری از یک انیمیشن جذاب ژاپنی وارد دنیای بازی بچه ها شد.

انیمیشن بی بلید شخصیت پردازی قهرمانی جذابی دارد که در آن فرفره های انفجاری ابزاری برای مبارزه هستند. با الهام گرفتن از این انیمیشن انواع فرفره های اسباب بازی برای بچه ها تولید شدند.

این اسباب بازی به هیچ سن و جنسیتی محدود نمی‌شود و تک تک اعضای خانواده می توانند از بازی با آن ها لذت ببرند. شما با هزینه ای مقرون به صرفه می توانید یکی از سرگرم کننده ترین و هیجان انگیز ترین اسباب بازی حرکتی را برای فرزند خود تهیه کنید.

اسکوتر

اسکوتر

اسکوتر نوعی وسیله نقلیه تک نفره محسوب می‌ شود که معمولا جذابیت آن برای بسیاری از افراد جذابیت نسبت به دوچرخه بیشتر است. اسکوتر ها معمولاً دارای دو تا چرخ هستند. اما در انواعی که برای کودکان ساخته می شود گاهی دارای چهار چرخ هستند. چرخ های اسکوتر کودکان به صورت پهن در نظر گرفته می شود که به حفظ تعادل کودکان کمک کند.

اسکوتر هایی که برای بزرگسالان ساخته می شوند در انواع مختلف دسته دار و بدون دسته ( اسکوتر برقی ) موجود هستند. اما، اسکوتر های کودکان معمولاً از نوع دسته دار هستند تا کودک بتواند به خوبی تعادل خود را حفظ کند. اسکوتر برقی می تواند یکی از جذاب ترین اسباب بازی های ورزشی برای کودکان باشد.

توپ اسباب بازی

توپ اسباب بازی

زمانی که صحبت از اسباب بازی فضای باز می شود اولین گزینه ای که به ذهن همه ما میرسد، توپ اسباب بازی باشد. توپ ها از اسباب بازی های ورزشی ساده و در عین حال جذابی هستند که به جرئت می توان گفت هیچوقت تکراری نمی شوند.

باید توپ را یکی از وسایل مهم در روند رشد کودکان دانست. بازی های بسیار متنوعی را می توان با در اختیار داشتن توپ انجام داد و هیچ کودکی را نمی بینید که به توپ بازی علاقه نداشته باشد.

بازی های بسیار متنوعی را می توان با داشتن یک توپ انجام داد و روحیه ی کودکان را متحول کرد. این وسیله ی بازی ساده و کوچولو ، می تواند شادی آفرین ترین شرایط بازی را برای کودکان و دیگر اعضای خانواده فراهم کند.

این اسباب بازی دوست داشتنی باعث می شود کودکان بیشترین تحرک و فعالیت بدنی را در حین بازی را داشته باشند.

دوچرخه اسباب بازی

دوچرخه‌ها از اسباب بازی‌های ورزشی نوستالژیک هستند که استفاده از آن سن و سال نمی شناسد. کودکان با آموزش دوچرخه‌سواری در همان سنین پایین می‌توانند به راحتی از این وسیله‌ی ورزشی استفاده کرده و تا پایان عمر از مزایای ارزشمند آن بهره‌مند شوند.

در هنگام خرید دوچرخه برای کودکان باید نکات متعددی را در نظر بگیرید. از مهم‌ترین این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهم‌ترین عامل برای انتخاب دوچرخه‌ی مناسب، اندازه‌ی دوچرخه است که باید متناسب با سن و اندازه‌ی کودک باشد و پای کودک در هنگام سوار‌شدن بر دوچرخه باید به راحتی به زمین برسد.

قسمت نشیمن‌گاه دوچرخه باید متناسب با اندازه‌ی کودک باشد. به طوری که بدن کودک باید زین را به صورت کامل بپوشاند. کودک به خوبی دسته‌ی دوچرخه و ترمزها را در کنترل خود داشته باشد.

توصیه می‌شود در زمان خرید اسباب بازی های ورزشی مثل دوچرخه، اسکیت و اسکوتر حتما وسایل ایمنی لازم مانند کلاه ایمنی، مچ‌بند، بوق، چراغ و چرخ‌های کمکی را نیز تهیه نمایید.

سرسره بازی

سرسره بازی

محبوبیت سرسره از قدیم نزد کودکان و حتی بزرگ‌سالان بسیار بوده است. بازی با آن به دلیل هیجان زیادی که هنگام سرخوردن ناگهانی از آن ایجاد می‌کند، بسیار لذت‌بخش و شادی‌آور است.

از دیگر فواید بازی با سرسره می‌توان به فیزیکی بودن آن اشاره کرد. هر بار بالا رفتن از پله های سرسره برای سر خوردن ورزش خوبی برای کودکان محسوب می شود. معمولا کودکان به دلیل اشتیاق زیاد با سرعت از پله ها بالا می روند که همین امر، تمرین خوبی برای عضلات، بالا رفتن ضربان قلب، گردش خون و تنفس آن‌هاست.

با توجه به مشغله های امروزی فرصت بردن کودک به پارک به ندرت پیش می آید، اما جای نگرانی نیست! شما می توانید با داشتن یک سرسره کوچک اسباب بازی در خانه، در وقتتان صرفه جویی کنید و کودک را از فواید ارزشمند سرسره بازی بهره مند کنید. اینگونه کودک یک بازی فرح بخش همیشگی دارد که در نهایت ایمنی می تواند از آن استفاده کند.

با چه مبلغی میتوان اسباب بازی ورزشی خرید؟

قیمت گذاری روی تمام اسباب بازی های ورزشی با توجه به نوع، جنس، کیفیت و برند و… آن انجام می شود. طبیعی است که انواع مختلف اسباب بازی های ورزشی با یکدیگر در قیمت متفاوت هستند. برای اطلاع دقیق از قیمت اسباب بازی های ورزشی در مدل های مختلف می توانید مبالغ و سایر مشخصات آن ها را در کنار تصاویر در صفحه هر محصول ببینید.

خوشبختانه فروشگاه نیما پروداکت همیشه مناسب ترین قیمت ها را برای مشتریان عزیز خود در نظر داشته تا اعتماد و رضایت آنان را جلب کرده باشد. قیمت مناسب و کیفیت درجه یک یکی از ویژگی های مهمی است که در محصولات فروشگاه اسباب بازی نیما پروداکت شاهد آن هستید.

سخن پایانی

بهترین راه برای هدایت کودکان به ورزش و داشتن فعالیت بدنی در روزمره ، انتخاب صحیح بـازى و اسباب بازی های آنها است. اکنون که بازی بخش بزرگی از برنامه زندگی کودکان را به خود اختصاص داده بهتر است هر آنچه را که برای زندگی و آینده نیاز است از طریق بازی به آنها آموزش و برایشان فراهم کنیم.

بخش مهمی از سلامت و رشد کودکان تقویت مهارت های حرکتی آنها است. شاید با توجه به شرایط زندگی مدرن امروزی و وجود انواع بازی های کامپیوتری، متقاعد کردن کودکان به اختصاص دادن زمانی برای ورزش و انجام دادن فعالیت بدنی کار دشواری باشد.

موثرترین راه برای این امر جایگزین کردن بازی های جذاب است؛ که در نهایت منجر به تحرک و فعالیت آن ها می شود. به همین جهت ما تصمیم گرفتیم این محتوا را به راهنمای جامع انتخاب اسباب بازی ورزشی و اهمیت تشویق کودکان به ورزش با کمک این اسباب بازی ها اختصاص دهیم.

جالب است بدانید که کودکان به هنگام بازی با این وسایل هرگز احساس خستگی نمی کنند و توانایی آنها برای انجام فعالیت های بدنی بیشتر با کمک این اسباب بازی های ورزشی، چند برابر می شود. بازی با این وسایل موجب می‌شود که کودکان همواره سالم، سرزنده و پرنشاط باشند.

فروشگاه نیما پروداکت فروشگاهی برای خرید انواع اسباب بازی ورزشی با کیفیت بالا و از معتبرترین برندها است. مطمئناً پس از خرید انواع اسباب بازی ورزشی از این فروشگاه به دلیل داشتن کیفیت، زیبایی و قیمت مناسب احساس رضایتمندی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + نوزده =